Atrakcje okolicy
Wyjątkowe miejsca
Uroki i atrakcje okolicy
Położone blisko Jastrzębiej Góry Rozewie to niemal najbardziej wysunięty na północ punkt Polski. Przylądek obfituje w pachnące wygrzanym w słońcu sosny, zapewniające naturalną aromaterapię. Nasze domki letniskowe to idealna baza wypadowa do wielu atrakcyjnych miejsc w Rozewiu ale także do pobliskich miejscowości, takich jak Karwia, Ostrowo, Dębki czy Władysławowo i Chałupy.
Trasy biegowe i rowerowe
Czyste plaże
Rozrywka i kultura
Restauracje i bary
Sporty wodne
Motylarnia
2.5 km - 10 minut pieszo
Motylarnia pod Latarnią Morską w Rozewiu to dom dla kilkudziesięciu gatunków motyli egzotycznych z całego świata. Nasze motyle dostępne są na wyciągnięcie ręki! Największa motylarnia w Polsce to wyjątkowy i niepowtarzalny obiekt ze specjalnie odtworzonym mikroklimatem, który stwarza naszym motylom doskonałe warunki bytowe. Tropikalna aura doskonale sprzyja życiu naszych motyli i zachęca do latania. Ubierz się kolorowo, a może motyl przysiądzie na Tobie!
Muzeum Latarni
3.5 km - 10 minut pieszo
Znajdująca się tam latarnia morska ma wysokość ok. 30 metrów i nadal czynnie pełni swoją funkcję. Jej światło jest widoczne w odległości 26 Mm. Posiada murowaną podstawę i metalową wieżę udostępnioną do zwiedzania. W budynku znajduje się Muzeum Latarnictwa Morskiego ze stałą ekspozycją prezentującą ewolucję latarni wraz z modelami. W latarni mieści się również Izba Pamięci Stefana Żeromskiego której podobno pisał swoją powieść „Wiatr od morza”.
Rezerwat lisi jar
2.5 km - 10 minut pieszo
Lisi Jar to wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do samej plaży, znajduje się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy Jastrzębią Górą a Rozewiem. Wąwóz powstał wiele wieków temu kiedyś miał ok. 10 km długości, jednak niszczycielskie działanie morza sprawiło, że dziś ma tylko 350 m długości.
Rezerwat Rozewski
3.5 km - 10 minut pieszo
Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski to obszar o powierzchni ponad 12 hektarów, w pobliżu latarni morskiej w Rozewiu. Utworzono go w 1959 roku, aby chronić pozostałości buczyny pomorskiej. Aby klifowe wybrzeże nie było niszczone przez wody Bałtyku, umocniono je betonową opaską. Dzięki temu zbocza, martwego wcześniej urwiska, pokryły się roślinnością. W bukowym lesie spotkać można dwustuletnie okazy o obwodzie pnia dochodzącym do 3 metrów. Te okazałe buki spowodowały konieczność podwyższenia wieży latarni morskiej.